JUGLviv

Meta


Share on:


EclipseLink ORM Persistence Framework

juglvivjuglviv

Для більшості java рограмістів сьогодні Hibernate == ORM. проте є ряд інших, не менш цікавих ORM, які можуть виявитися куди більш підходящим для вашого проекту, ніж улюблений Хібернейт.
Хочу звернути вашу увагу на EclipseLink, який пішов від ораклівського TopLink і сьогодні являє більш ніж підтримку персістенсу через JPA, але також JAXB, JCA та SDO (простими словами – можна працювати з XML, веб-сервісами чи но-скл базами). Але я сфокусуюся саме на ORM стороні цього рішення, і без дискутування чому ORM це погано і треба обережно совати його до свого проекту:)
Пропоную розглянути, як EclipseLink може допомогти, якщо на проекті Оракл СКБД

 Отже, більшість знайомі з Хібернейтом, або з JPA in general. Хочу поділитися своїм досвідом використання EclipseLink, після інтенсивної роботи з Hibernate.
Перший плюс EclipseLink – це етелонна реалізація JPA (хоча це привносить і свої мінуси). Другий, і найбільш вагомий плюс – велика кількість Оракл-орієнтед плюшек, про які піде нижче – отже, якщо на вашому проекті Оракл і ви не плануєте підтримути якісь інші СКБД, то вам прямий шлях до використання EclipseLink, а не Хібернейт. І по-третє, статус з багами в кожному з проектів (as for July 26, 2011):
 Name            – Number of bugs    –   Number of blockers   –  The oldest blocker 
 Hibernate      –          156               –              49                    –     29/Sep/2006 
 EclipseLink  –           15                 –              3                     –     04/Jun/2010 

(!) Перед використанням слід обов”язково ознайомитися з інструкцією по використання, бо на вас чекатимуть різноманітні підводні камені. Один з найбільш підступних – це кеш другого рівня, який по замовчуваню увімкнений (це WeakHashMap)

Ну а тепер про обіцяні плюшки для Ораклу:
1) EclipseLink вміє вписувати хінти до кверів,
коли під”єднаний до Оракла, а також має АПІ який дозволяє вам самостійно додавати хінти: наприклад, з банально

Ви отримаєте ось такий SQL запит (і одразу біндінг, без додаткових налаштувань логування як у хібернейту)

Як бачите, підказка оптимізатору самостійно з”явилася в запиті

 2) Підтримка ієрархічних запитів оракла
 Не певен щодо перекладу, мова йде про Hierarchical Queries http://docs.oracle.com/cd/B19306_01/server.102/b14200/queries003.htm

Буде перетворено на щось типу

Безціна функціональність, якщо доводеться багато оперувати з ієрархічними структурами

 3) Підтримка Oracle Flashback Transaction Query 
Ніколи не використовував цей функціонал, і чесно кажу навіть не уявляю, кому він може стати в нагоді (хто знає – поділіться досвідом)

 4) Альтернативний спосіб викликати stored procedures, відміний від Хібернейтівського
 Тобто, в хібернейті сторед процедуру можна описати, наприклад в hbm.xml чи jpa @NamedStoredProcedureQueryтоді як на додачу до JPA-way, EclipseLink підтримує ще й StoredFunctionCall клас для динамічного формування виклику до деякої сторед процедури, а-ля:

Ще одна корисна штукенція, наче підтримується для всіх СКБД, це АПІ для “репортинг запитів”. Тобто, якщо вам треба заюзати в коді AVG, SUM і тд, то не треба писати SQL (чи інші його варіації) – можно просто використати ReportQuery, який дозволяє побудувати таку кверю через маніпулювання методами

на цьому огляд важливих фіч EclipseLink можна завершити

Роблячи вибір, слід пам”ятатти що Хібернейт має власні специфічні плюшки, і слід зважити який функціонал вам буде більш потрібний

Bitnami